headerimg1

Pamatų liejiimas

Pamatų liejiimas

Pamatai yra vienas svarbiausių pastato (namo) ar statinio konstrukcinių elementų. Kadangi jie atlaiko visą statinio konstrukcijos apkrovą. Priklausomai nuo statomo statinio, pamatai skirstomį į atitinkamus tipus:

 
  • Seklieji pamatai – dažniausiai įrengiami tuo atveju, kai pastatas perduoda nedidelias apkrovas ir kuomet žemės paviršiuje gruntas yra kietas (elementarūs pamatų pavyzdžiai – surenkami gelžbetoniai, betoniai (blokiniai) arba monolitiniai (liejami) pamatai).
  • Poliniai pamatai – įrengiami kuomet žemės paviršiaus gruntas nėra kietas, o pastatas perduoda didelias apkrovas pamatams. Taip pat lyginant su sekliaisia pamatais populiarūs įrengiant individualių namų pamatus, kadangi ženkliai sumažinamas betonavimo ir žemės darbų poreikis.
  • Gilieji pamatai – įrengiami tuo atveju, kai žemės paviršiuje gruntas nėra kietas ir pastatas perduoda didelias apkrovas. Skirtingai negu poliniai pamatai, įrengiami tuo atveju, kai polinių pamatų neįmanoma įgilinti dėl grunto struktūros arba sunkiems statiniams:aukštakrosnės, tiltai, hidrotechnikos statiniai.

Pamatų tipas parenkamas atsižvelgiant į statinio dydį, t.y. statinio apkrovas, geologines, inžinerines, gamybines, ekonomines ir kitas sąlygas.

Daugiau skaitykite TECHNOLOGIJOS